Przejdź do treści strony

Amnesty International apeluje o poparcie dla palestyńskich rodzin

21.01.2012 r.

W czwartek (19.01) w Przejściu Świdnickim wrocławianie mogli podpisać się pod petycją skierowaną do Ministra Obrony Izraela Ehuda Baraka. Organizatorzy happeningu, czyli wrocławska grupa Amnesty International chciała w ten sposób zwrócić uwagę na ciężki los palestyńskich rodzin w wiosce Hadidaya w dolinie Jordanu. Rodzinom grozi utrata domów.

Amnesty International apeluje o poparcie dla palestyńskich rodzin

Duża część doliny Jordanu została uznana przez armię izraelską za zamknięty teren wojskowy lub przejęta pod budowę osiedli izraelskich. Armia izraelska nakazała rozbiórkę 21 domów w palestyńskiej wiosce Hadidiya. Oficjalnym powodem dalszych wyburzeń jest brak posiadania pozwolenia na budowę. Mieszkańcom udało się niektóre odbudować dzięki środkom przekazanym przez władze Autonomii Palestyńskiej oraz organizacje pozarządowe, jednak w związku z nakazem kolejnych wyburzeń na ryzyko trwałego wysiedlenia narażonych jest 50 osób, w tym 25 dzieci.

Osoby, którym nie udało się w czwartek podpisać pod petycją, a chcą wyrazić swój protest mogą to zrobić jeszcze do piątku 27 stycznia. Petycje do ministra obrony znajdziecie Państwo w klubie Falanster, przy ulicy świętego Antoniego 23.

Zapraszamy !

« Powrót do listy