Przejdź do treści strony

PANATO startuje z kampanią crowdfundingową

07.04.2013 r.

Wraz z początkiem kwietnia spółdzielnia socjalna PANATO rusza z kampanią crowdfundingową, której celem jest zebranie kwoty potrzebnej do ukończenia remontu jej pierwszej, prawdziwej siedziby. Nadodrzańska PRACOWNIA PANATO ma być przestrzenią do spotkań i twórczych inicjatyw, a także miejscem pracy członków kooperatywy. Aby jednak zrealizować ten plan, młodzi spółdzielcy potrzebują wsparcia.

PANATO startuje z kampanią crowdfundingową

Przyszła siedziba PANATO znajduje się przy ulicy Jedności Narodowej we Wrocławiu, na parterze niewielkiej kamienicy w podwórzu, tuż obok Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA. Ponad stumetrowy lokal wymaga kapitalnego remontu, a przylegające do niego przestronne patio – odpowiedniej aranżacji. Do realizacji tego niełatwego przedsięwzięcia potrzebne są więc przede wszystkim odpowiednie fundusze. Obecnie członkowie kooperatywy usuwają stare tynki, zdzierają farbę, odkrywając starą cegłę, gruntują i malują ściany. W lokalu konieczna jest wymiana podłogi i okien, montaż instalacji elektrycznej i wodnej, odpowiedniej wentylacji oraz wyposażenia. Większość prac remontowych i aranżacyjnych spółdzielcy wykonają samodzielnie, jednak niezbędny będzie zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych do wnętrz.

Już teraz odczuwamy wsparcie życzliwych osób, dlatego też postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie oferuje crowdfunding. Dzięki społecznemu finansowaniu moglibyśmy zrealizować nasze wspólne marzenie – stworzyć miejsce, w którym będziemy nie tylko pracować, ale także organizować spotkania tematyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wernisaże. Chcemy, żeby PRACOWANIA PANATO była ciekawym i aktywnym – społecznie i kulturalnie - miejscem na mapie Nadodrze – podkreśla Paulina Ograbisz, odpowiedzialna m.in. za działania marketingowe w spółdzielni.

Crowdfunding jest formą finansowania przez społeczność różnego rodzaju przedsięwzięć, w zamian za określone świadczenie. Darczyńca może wesprzeć wybraną akcję nawet niewielką sumą. Niezależnie od tego, w ramach podziękowania za okazane zaangażowanie, otrzymuje podarunek – rzeczowy bądź w formie usługi. PANATO również przygotowało wiele oryginalnych prezentów – począwszy od wpisania imienia danej osoby na jednej z cegieł w murze patio, po autorskie, dizajnerskie gadżety.

Przez ponad rok PANATO nie miało swojej stałej siedziby, a na początku funkcjonowania spółdzielni, spotkania jej członków odbywały się w salach Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3. Przez pewien czas biuro oraz warsztat PANATO znajdowały się w jednym z lokali przy pl. Święto Macieja 5.

Mamy nadzieję, że dzięki kampanii crowdfundingowej uda nam się dokończyć remont
 i wyposażyć PRACOWNIĘ, która stanie się pełnym pozytywnej energii miejscem działań społecznie użytecznych. Tworzymy i kreujemy nasze otoczenie dla mieszkańców Wrocławia. Pomagając nam, wspiera się nie tylko remont naszej siedziby, ale jednocześnie popiera idee, w które wierzymy i dla których działamy w ramach spółdzielni, takie jak oddolność, przedsiębiorczość oraz społeczne zaangażowanie –
wyjaśnia Natalia Polakowska, projektantka i prezes PANATO.

Spółdzielnia socjalna na cele swojej kampanii pt. „Don’t ignore creativity in need!” wykorzysta serwis indiegogo.com, rozpoczynając już 3 kwietnia br. zbiórkę 12 500 $, która potrwa 31 dni. Jeśli akcja PANATO powiedzie się, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wstawienie okien, podłogi i ogrzewania.

Strona kampanii:

www.indiegogo.com/projects/don-t-ignore-creativity-in-need/x/648562

-----------------------------------------------

PANATO - wielobranżowa spółdzielnia socjalna z siedzibą we Wrocławiu, jest podmiotem ekonomii społecznej działającym w ramach sektora kreatywnego i kulturalnego na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy i przeciwdziałania bezrobociu, zwłaszcza wśród osób dopiero rozpoczynających aktywność zawodową. Ta oddolna i niezależna inicjatywa łączy sektor kreatywny z biznesem, a całość opiera się na idei rozwoju lokalnego rynku artystycznego oraz ekologicznej produkcji. Kulturalny i społeczny wymiar działalności PANATO w rzetelny i profesjonalny sposób odpowiadał na potrzeby społeczności lokalnych i rynku komercyjnego. Spółdzielcy świadczą usługi z zakresu projektowania i produkcji gadżetów (również w technologii druku 3D), dekorowania wnętrz, renowacji mebli, upcyclingu przedmiotów, a także organizowania kreatywnych warsztatów dla dzieci
i dorosłych, w tym warsztatów z sitodruku, recyclingu oraz fotografii.

Więcej informacji na temat spółdzielni na stronie www.panato.org


Kontakt dla mediów:

Patrycja Polaczuk-Rutkowska 

E-mail: media@panato.org

Tel. +48 600 097 524

 

Paulina Ograbisz

E-mail: p.ograbisz@panato.org

Tel. +48 604 223 167

« Powrót do listy