Przejdź do treści strony

Stwórz nowe miejsce pracy - Zakładanie Spółdzielni Socjalnych

18.01.2012 r.

W imieniu Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poniżej zamieszczonym zaproszeniem do udziału w cyklu edukacyjnym oraz z dokumentami dodatkowymi dotyczącymi zakładania Spółdzielni Socjalnych.

Stwórz nowe miejsce pracy - Zakładanie Spółdzielni Socjalnych

ZAPROSZENIE

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej – Biuro Regionalne we Wrocławiu zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu edukacyjnym osoby, które chcą założyć spółdzielnię socjalną lub dowiedzieć się więcej na ten temat. Jeśli reprezentują  Państwo grupę osób chętnych zapraszamy do udziału 2 lub 3 osoby z grupy.

Spółdzielnia socjalna daje możliwość powrotu na rynek pracy oraz realizację celów społecznych poprzez aktywność zawodową. Celem cyklu jest kompleksowe przygotowanie uczestników do założenia i prowadzenia spółdzielni socjalnej. Zajęcia zostaną poprowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy przedstawią zarówno formalne aspekty, jaki i praktyczny wymiar funkcjonowania takiego podmiotu. Poszczególne szkolenia obejmują warsztaty dotyczące komunikacji i budowania zespołu, aspektów formalno-prawnych dotyczących  powołania spółdzielni socjalnej oraz wypracowania przyszłego produktu/usługi i stworzenia biznesplanu w oparciu o analizę rynku.

Cykl  obejmuje trzy 3-dniowe szkolenia wyjazdowe w terminach:

  • I szkolenie – 12-14.03. 2012
  • II szkolenie – 02-04.04.2012
  • III szkolenie – 04-06.06.2012

Udział w cyklu jest całkowicie bezpłatny, organizator zapewnia nocleg w hotelu na terenie Dolnego Śląska, pełne wyżywienie, ubezpieczenie NNW oraz transport uczestników z Wrocławia na miejsce szkoleń.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w cyklu edukacyjnym należy:

  • być osobą pełnoletnią
  • posiadać adres zamieszkania na terenie objętym wsparciem (powiaty: strzeliński, wołowski, milicki, oleśnicki, oławski, średzki, górowski, trzebnicki, wrocławski oraz miasto Wrocław)
  • zapoznać się z warunkami umowy wsparcia
  • wypełnić ankietę zgłoszeniową, odpowiadając na wszystkie pytania

Dokumenty do pobrania:

Ankieta zgłoszeniowa do cyklu

Umowa wsparcia do wglądu

Informacja o projekcie Wrocławskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej

Wszystkich zainteresowanych udziałem w cyklu prosimy o wypełnienie i odesłanie ankiety zgłoszeniowej na adres:

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, Plac Solidarności 1/3/5 pok. 424

53-661 Wrocław lub e-mailem:  marta.wolińska@fres.org.pl lub joanna.imiela@fres.org.pl

lub faksem na numer 71 7939120

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia  13 lutego 2012 roku. Wybrane osoby powiadomimy w dniach 16 i 17 lutego br. mailowo oraz telefonicznie (I etap rekrutacji) o zaproszeniu na rozmowy kwalifikacyjne (II etap rekrutacji), które odbędą się w siedzibie Wrocławskiego Centrum Przedsiębiorczości Społecznej przy FRES w dniach 20 i 22 lutego br.

Termin rozmów kwalifikacyjnych to 20 i 22 luty 2012r.

Wyniki rekrutacji do 27 lutego br.

FRES zastrzega sobie prawo do wydłużenia procesu rekrutacyjnego.

Cykl jest realizowany w ramach projektu Wrocławskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zachęcamy także do zapoznania się z pełną ofertą Wrocławskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Osoby do kontaktu: asystent koordynatora: Marta Wolińska, email: marta.wolinska@fres.org.pl; doradca: joanna Imiela, email: joanna.imiela@fres.org.pl, telefon do kontaktu: 717939120(2).

« Powrót do listy