Przejdź do treści strony

Wiosenny Inkubator Innowacji

14.07.2017 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie

Szanowni Państwo, 

Piszę do Państwa w imieniu Stowarzyszenia WIOSNA znanego z takich projektów jak SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Rozpoczynamy właśnie drugą turę naboru do projektu WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI, w którym poszukujemy innowatorów społecznych.

Czy wiedzą Państwo, że 43% osób młodych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy nie może znaleźć pracy z powodu braku doświadczenia zawodowego? A niepełnosprawność jest  powodem niepodejmowania pracy dla blisko 25% osób biernych zawodowo? Z kolei wskaźnik zatrudnienia osób w wieku 50-64 l. w Polsce jest jednym z najniższych w całej UE?

By rozwiązać te problemy Stowarzyszenie WIOSNA przy współpracy partnerskiej z Uniwersytetem Jagiellońskim realizuje projektWIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI, który skupia się na poszukiwaniu innowatorów społecznych zmieniających rynek pracy w naszym kraju.

W związku z powyższym, chciałam zapytać, czy mogliby Państwo poinformować swoich odbiorców o projekcie, którego II tura rekrutacji rusza już 7 sierpnia i potrwa do 6 września 2017 roku? W załączniku przesyłam informację dotyczącą projektu oraz plakat.

Kilka słów o projekcie:

W WIOSENNYM INKUBATORZE INNOWACJI wspierane będą nowatorskie pomysły i rozwiązania, które przyczynią się wypracowania bardziej efektywnych rozwiązań problemów w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy mają innowacyjne pomysły oraz impuls do działania i zmiany warunków panujących na rynku pracy.

Innowatorzy w ramach projektu otrzymają między innymi:

-  wsparcie finansowe w postaci grantu w wysokości do 80 000 zł,

-  pomoc ekspertów,

-  szkolenia specjalistyczne,

-  sesje motywująco-inspirujące,

-  doradztwo indywidualne,

-  wsparcie organizacyjno-techniczne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie projektu: http://rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator 

« Powrót do listy