Przejdź do treści strony

Wszystko zależy od Ciebie?

25.06.2012 r.

W niedzielę 24 czerwca 2012 r. zakończył się 10 Przegląd Sztuki SURVIVAL. Tym razem areną konfrontacji współczesnej sztuki z przestrzenią publiczną był znany wrocławski stadion „Oławka”. Miejsce, jak zawsze w przypadku Survivalu, zostało wybrane nieprzypadkowo.

Wszystko zależy od Ciebie?

Tematem tegorocznego Przeglądu, tworzonego przez wrocławską Fundację Sztuki Współczesnej Art Transparent  było hasło „Up to you / Wszystko zależy od Ciebie”.  Przegląd zorganizowano wokół kilku kluczowych haseł, jak współzawodnictwo, dążenie do doskonałości, widowisko, igrzyska, zbiorowe doświadczenie itd. Ma to dodatkowy wydźwięk w związku z odbywającymi się równolegle, choć jakby w innym wymiarze, mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

„Współczesne rozgrywki sportowe, szczególnie piłkarskie, są jednym z najbardziej pożądanych towarów na globalnym rynku, a element rywalizacji z nimi związany pojawia się już na etapie ubiegania się państw i miast o tytuł gospodarza najważniejszych sportowych imprez. Świat sztuki również funkcjonuje w warunkach coraz bardziej zdominowanych przez zasady rynku. Część reguł rządzących światem współczesnej sztuki może przypominać zasady funkcjonujące w świecie sportu.”

Tak o idei 10. Survivalu piszą twórcy na swojej stronie internetowej http://www.survival.art.pl/.

Kuratorami Przeglądu tradycyjnie byli Michał Bieniek oraz Anna Kołodziejczyk. Rozpoczął go uroczysty wernisaż 21 czerwca, a zakończył nocny pokaz filmu "Wielki bieg" na dziedzińcu Muzeum Współczesnego Wrocław, wczoraj 24 czerwca.

   

    

autorka: Dominika Dawidzik

« Powrót do listy