Przejdź do treści strony

Wykład Profesora Tomasza Arciszewskiego dotyczący Ekonomii Społecznej

25.08.2017 r.

Serdecznie zapraszamy na wykład Profesora Tomasza Arciszewskiego dotyczący zastosowania innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań w Przedsiębiorstwach Społecznych!

Spotkanie odbędzie się się 5 września (wtorek) w godzinach  8:45 - 11:00 w biurze RCWIP (ul. Mennicza 1, Wrocław) i będzie składał się z 2 częsci:

I Wprowadzenie do tematyki Ekonomii Społecznej w Polsce oraz przedstawienie dzialań Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej:

  • czym jest ekonomia społeczna?
  • jakie są jej zadania?
  • czym zajmuje się nasze biuro?
  • oferta naszego biura dla osób zainteresowanych działaniem na polu Ekonomii Społecznej w przyszłości.
  • przykłady omówienia możliwości partnerstw na rzecz Ekonomii Społecznej.
  • przykłady podmiotów działajacych w sferze Ekonomii Społecznej;

II Wykład porfesora Tomasza Arciszewskiego dotyczący Przedsiębiorstw Społecznych i Edukacji Sukcesu

Wykład odpowie między innymi na pytania:

Co to jest przedsiębiorczość społeczna?

Co to jest Edukacja Sukcesu?

Jak stworzyć Szkoły Sukcesu?

Jak wykorzystać dobrostan w naszej pracy?

Jakie są obecne trendy w przedsiębiorczości Społecznej?

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, organizator zapewnie kawę, herbatę i słodką przekąskę.

Zgłoszenia prosimy kierować na:

adres e-mail: pawel.bryk@rcwip.pl - w treści wiadomości prosimy potwierdzic udział na spotkaniu oraz wpisać imię, nazwisko oraz numer kontaktowy

...lub zgłaszać się telefonicznie: pod numerem: 71 796 30 00

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszenia!

Zapraszamy również na wykład który wygłosi Profesor dzień wcześniej, w poniedziałek 4 września na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (Sala 25, Instytut Genetyki i Mikrobiologii, ul. Przybyszewskiego 65, Wrocław) w godzinach 14.30 – 16.15.  Więcej informacji o spotkaniu 4 września oraz formularz zgłoszeniowy.

Profesor Tomasz Arciszewsk jest twórcą i propagatorem nowego modelu kształcenia, nawiązującego m.in. do tradycji renesansu i Teorii Inteligencji Sukcesu. Jest on naukowcem i autorytetem w dziedzinie Inżynierii Wynalazczości, oraz był liderem w wielu projektach naukowo-badawczych (prace finansowane m.in. przez National Science Fundation i National Aeronautic Science Agency w USA). Profesor Arciszewski jest autorem i współautorem niemal 180 publikacji.

Spotkanie organizowane jest w ramach Dolnośląskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu prowadzonego przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

« Powrót do listy